SON EKLENENLER

Nurhan Yıldırım Diyanet-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Oldu

Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetimi, Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Karabulut’un milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden ayrılması nedeniyle boşalan Kadınlar Komisyonu Başkanlığı’na Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Nurhan Yıldırım’ı getirdi.
07 Nisan 2023 16:35

Genel Başkan Ali Yıldız Kadınların iş hayatında olduğu gibi sendikal hayatta da aktif olarak rol alması gerektiğinin altını çizerek “Hayatın her alanında kadın erkek birlikte mücadele ettiğinde ortaya çok daha güzel işler çıkacağına inanıyorum. Diyanet-Sen olarak kadın üyelerimizin sendikal faaliyetlerde daha aktif yer almasını istiyoruz. Kadın elinin, kadın merhametinin, nezaketinin dokunduğu sendikal çalışmalarının daha güzelleşeceğine inancım tamdır. Yeni görevinizde başarılar diliyorum.” Dedi.

Yönetim kurulu kararını Genel Başkan Ali Yıldız’ın elinden alarak göreve başlayan Yıldırım, “Bu onurlu görevi büyük bir sorumluluk bilinci ile yerine getirmeye çalışacağımdan kuşkunuz olmasın. Türkiye geneli her il ve ilçede teşkilatlanmış Diyanet-Senimizin aynı şekilde tüm şubelerimizde mevcut kadınlar komisyonlarımızın daha aktif hale gelmesi, henüz kadınlar komisyonu bulunmayan şubelerimizin de ivedilikle kadınlar komisyonlarının kurulması için çalışmalara başlayacağım. Kadın üyelerimizin sorunlarını yakından bilen birisi olarak, bu sorumların çözümü noktasından elimden geleni yapacağım. Destekleriniz için çok teşekkür ederim” dedi.

SENDİKA BÜLTENİ

KADINCA BAKIŞ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER