SON EKLENENLER

Akaryakıta indirim yağmuru

Geçen hafta 133 dolara çıkan petrol fiyatları 97 dolara kadar geriledi. Akaryakıta beş günde dört defa indirim geldi. Fiyatlar 4 Mart seviyesine çekildi. Benzin ve motorin 18 lirayı gördü.
17 Mart 2022 06:48

Petrol fiyatlarının 133 dolardan 97 dolara kadar çekilmesiyle motorin ve benzin fiyatı için peş peşe indirim geldi. Geçtiğimiz gün motorine 2,38 TL indirimin ardından dün 93 kuruş indirim gelmişti. Aynı gün benzin fiyatı ise 1,76 TL ucuzladı. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre bugünden geçerli olmak üzere motorine 1 TL, benzin fiyatına 62 kuruş daha indirim bekleniyor. Böylece üç gün içerisinde sadece motorine gelen indirim miktarı 4 lirayı aştı.

Öte yandan EPDK akaryakıt için harekete geçti. Yapılan toplantıda kredi kartı komisyonlarından rahatsız olan akaryakıt bayilerinin, nakit ve kredi kartı ile satışlar için farklı fiyat uygulanması önerisini gündeme getireceği öğrenildi. Bayiler, bu kapsamda nakitle yakıt alımının daha ucuz yapılabileceği bir formülü gündeme taşıyacak. Bayi kârlarının dağıtımcılarla yarı yarıya paylaşıldığına dikkat çeken bayi temsilcileri, kredi kartı komisyonlarının da dağıtıcılarla eşit şekilde paylaşılmasını talep edecek

TÜRKİYE GAZETESİ

KADINCA BAKIŞ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER