2025 YILINDA EN GÖZDE OLACAK MESLEKLER AÇIKLANDI

Kariyer değiştirmek yada yeni bir işe başlamak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı mı bilmiyorsunuz?  Bu içerikte en çok talep gören meslekler ve gelecek için heyecan verici bazı kariyerler için size ipucu verecektir. İşte, 2025’de yani 5 yıl sonrasına baktığınızda en popüler ve en çok karşımıza çıkacak meslekler…
12 Şubat 2020 07:53

Akıllı telefonların hayatımızda olmadığı dönemi hatırlıyor musunuz? Yani elimizdeki telefonla herkese ulaşamadığımız ve bilgi araştırması yapamadığımız zamanlar. 20 yıl öncesini düşünün e-ticaret uzmanı, sosyal medya uzmanı yada mobil uygulama geliştiricisi gibi meslekler ve kariyerler yoktu. Evet, burada kesin olarak söyleyeceğimiz bir şey var yakın gelecekte de de birçok meslek yok olurken yeni bir çok meslek hayatımıza girecektir.

Daha önceleri bir çok içerikte karşılaşmışsınızdır; “Geleceğin Meslekleri 2020”, “Geleceğin Meslekleri 2023”, “Geleceğin Meslekleri 2030” gibi. Şimdide “Geleceğin Meslekleri 2025” Açıklandı. Ambitionscope 2025 yılında popüler olacak mesleklerin listesini paylaştı. “Yakın geleceğin gözde meslekleri nedir?” sorusuna geniş bir yelpazede seçenekler sunan raporda; sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik değişikliklerle mesleklerin de değişeceği bilgisi paylaşıldı. İşte, gelecek 5 yılda yani 2025’de en popüler olacak 20 meslek grubu:

2025-yilinda-en-gozde-olacak-meslekler-aciklandi

Sağlık Sektörü Personeli

Kalifiye İşçi

Enerji Teknisyeni

Yazılım Geliştirici

Dijital İçerik Uzmanı

BT Güvenlik Analisti

Dijital Rehabilitasyon Danışmanı

Dijital Kaldırma Uzmanı

Sivil veya Ticari Drone Pilotu

3D Baskı Teknisyeni

Blockchain Geliştiricisi

Akıllı Bina Teknisyeni

Makine öğrenimi/öğretimi

Veri Analisti

Bilgisayar Sistemleri Analisti

Sanal Gerçeklik Tasarımcısı

Sentetik Biyoloji Mühendisi

Matematikçi

IT Avukatı

Tedarik Zinciri İşçisi

Kaynak:N KARİYER

KADINCA BAKIŞ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #